Dames XV

De Oranjedames XV komen uit in de Rugby Europe Championship competitie, het hoogste niveau in Europa voor het Dames XV rugby. De Championship is gebaseerd op een round-robin-toernooi en omvat vier teams die strijden om de jaarlijkse EK-titel.

Onder leiding van hoofdcoach Sylke Haverkorn wordt er geïnvesteerd in jong talent en de breedte van selectie om zo de laatste professionaliseringsslag te kunnen maken.

Alle wedstrijden zijn live te volgen of terug te kijken via Rugby Europe TV.

RUGBY EUROPE CHAMPIONSHIP
7 maart 2020Nederland – Rusland21-27
27 februari 2021Spanje – Nederland87-0
19 februari 2022Nederland – Spanje0-69
12 maart 2022Rusland – Nederlandafgelast
OVERIGE WEDSTRIJDEN
6 november 2021Nederland – België44-0
13 november 2021Italië – Nederland41-0

BondscoachSylke Haverkorn
Assistent coachRoberto Warmedam, Roos van Beurden
Kracht & conditieMachiel van Kolck
TeammanagerJosina Verweij
FysiotherapeutBastiënne Oonk

Foto door Dennis van de Sande

TRAININGSSELECTIE – van 1 maart 2022 –

Voorwaartsen
Nadia van StaaCL RCW/Hilversum
Nicky DixCL RCW/Hilversum
Irene JansenRugbyende Utrechtse Studenten
Anouk VeerkampCastricumse Rugby Club
Liza de WildRugbyende Utrechtse Studenten
Amber ZijpAAC Rugby
Julia MorauwAAC Rugby
Judith FrinkingRugby Club Delft
Michaja van CapelRugby Club Delft
Mhina de VosRugbyende Utrechtse Studenten
Kyra ElzingaCL RCW/Hilversum
Julia VerhoevenAAC Rugby
Linde van der VeldenExeter Chiefs, Groot Brittainnië
Inger JongeriusCL RCW/Hilversum
Lynn KoelmanAAC Rugby
Merel van KampenRugbyende Utrechtse Studenten
Jara BunnikRugby Club Breda
Robin WubbenRugby Club the Bassets
Brechtje KarstRugby Utrechtse Studenten
Sydney de WeijerAAC Rugby
Rixt Aerts CL RCW/Hilversum
Mirjam Sommer AAC Rugby
Anniek NautaCL RCW/Hilversum
Bowien Manahutu
Isa PrinsRugby Club DIOK
Mariet Luijken Rugby Club Breda
Maya SangalaAAC Rugby
Shereza PoolRugby Club Delft
Supartie van HeerdeCL RCW/Hilversum
Tamara StockRugby Club DIOK

Lijnspeelsters
Jordan HeilClub Polideportivo les Abelles, Spanje
Marit LemmensAAC Rugby
Bastiënne OonkAAC Rugby
Flore VoogdAC Bobigly 93, Frankrijk
Kim DekkerCastricumse Rugby Club
Quen MakkingaPingüinas Rugby Burgos, Spanje
Willemijn ter AvestRugby club De Duuvels
Inge van der VeldenCastricumse Rugby Club
Hiske BlomCL RCW/Hilversum
Noa DonkerslootHaagsche Rugby Club
Lieve StallmannClub Polideportivo les Abelles, Spanje
Anne JongejanRugby Club Breda
Dido Denier van der GonDonau Damen
Pleuni KievitNagato Blue Angels, Japan
Isis TouwCL RCW/Hilversum
Kaylee GeerlingsRugby Club the Bassets
Renate JanssenRugbyende Utrechtse Studenten
Esmee LigtvoetRugby Club DIOK
Merel de GrootAAC Rugby
Danique NikkelsCL RCW/Hilversum
Jet MetzCastricumse Rugby Club
Gillian van SteenbergenRugby Club DIOK
Jessica ten BroekCL RCW/Hilversum
Morgane ter CockAAC Rugby