Na de vijf eerdere overwinningen in de European Nations Cup 2008 – 2010 werd vandaag ook Letland met maar liefst 57 – 3 verslagen. In een enigszins stroeve eerste helft was Nederland continue in de aanval, maar zag veel van de opgezette kansen vlak voor de trylijn stranden door een fanatiek verdedigend Letland. Dit resulteerde in een 19 – 3 stand bij de rust.
Na de pauze kwam Nederland sterk uit de startblokken. Het hoge tempo dat door Nederland werd gehanteerd was voor de Letten net een stapje te hoog waardoor Nederland de stand kon uitbreiden en uiteindelijk met een verdiende 57 – 3 van het veld stapte.
Een bijzonder detail was de inbreng van RC Waterland tijdens deze interland: vijf ballenjongens, twee ballenmeisjes, grensrechter Darron Wadey en .....twee spelers van Letland.
Nederland dat nog steeds ongeslagen aan kop gaat in poule 2B zal in april in Split spelen tegen directe concurrent Kroatië dat ook nog kans maakt op de titel.
Deze wedstrijd zal uiteindelijk uitmaken welk land zich volgend jaar mag proberen te handhaven in klasse 2A. Tijdens dit toernooi geldt bij het behalen van hetzelfde aantal punten de onderlinge resultaten. De eerder gespeelde wedstrijd werd door Nederland nipt gewonnen (18 – 12) en de return in Split belooft dan ook een uiterst spannend duel te worden.
Maar voordat het zover is zal Nederland op 19 december eerst een wedstrijd spelen tegen Hong Kong. Dit is een onderdeel van de Europese tour van Hong Kong waar naast Nederland ook tegen Duitsland en Tsjechië zal worden gespeeld.
Nederland maatje te groot voor Letland



